Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 23:18
 
AK Parti’de Yıldız Barçin ile devam
AK Parti Manyas İlçe Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Yıldız Barçin asaleten göreve atandı.
Haberi


Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Koman’ın 31 Mart 2019 tarihinde Manyas Belediye Başkanlığı’na aday olmak için istifa etmesinin ardından göreve gelen ve o tarihten bu yana AK Parti Manyas İlçe Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Yıldız Barçin, AK Parti Genel Merkezi tarafından asaleten atandı.
Yıldız Barçin, mazbatasını Ankara'da AK Parti Genel Merkezi'nde Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir'den aldı. 

AK Parti Manyas İlçe Başkanı Yıldız  Barçn, asil ve yedek üyelerden oluşan yeni yönetim kurulunu oluşturarak, AK Parti Genel Merkezi'ne sunacak.
Ankara’dan dönen AK Parti Manyas İlçe Başkanı Yıldız Barçin, gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “AK Parti Genel Merkezi tarafından Salı günü Ankara'ya çağrıldım. Manyas ile  beraber Erdek ve Altıeylül AK Parti ilçe başkanları da atanmak üzere davet edildi. Genel Merkeze gittiğimde yapılan mülakat sonrası AK Parti Manyas İlçe Başkanlığı’na asaleten atandım. Allah bizleri mahcup etmesin. En kısa zamanda ekibimizi oluşturacağız. Manyas’ımıza en güzel hizmeti verebilmek için durmadan, yorulmadan, bıkmadan, dağ taş demeden, gece gündüz çalışacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun." Dedi.
Barçin, İdlib’ten gelen acı haberi yolda aldı
Perşembe günü İdlib'te Mehmetçiklerimize yönelik gerçekleşen hain saldırı sonucu 33 askerimizin şehit, 32 askerimizin de yaralandıkları haberini Ankara’dan Manyas’a dönerken yolda öğrendiklerini ifade eden Barçin, şöyle konuştu:
"Dün mazbatamızı aldıktan sonra atamaları yapılan AK Parti Erdek İlçe Başkanı Kudret Yangal ve AK Parti Altıeylül İlçe Başkanı Ömer Munis'le beraber dönüş yoluna çıktık. Yolda aldığımız şehit haberleri ile kahrolduk. Hain saldırı sonucu 33 askerimiz şehit olurken, 32 askerimizde yaralandı. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli aileleri ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyorum. Aslında bizler ilçelerimize döndüğümüz gibi kongre hazırlıklarına başlayacaktık. Ancak ülkece şu anda şehitlerimizin yasını tutuyoruz. Böyle bir süreçte kongre hazırlığında bulunmak, yönetim oluşturmak uygun olmaz. Bu yüzden Genel Merkezimizin talimatı ile ileri bir tarihe ertelemek durumunda kaldık. Aldığım bu görevin ağırlığını, sorumluluğunu ve yükünün farkındayım. En kısa zamanda yönetimimizi, Kadın Kolları ve Gençlik Kollarımızı oluşturarak ilçemize, ülkemize ve partimize yararlı olmak adına var gücümüzle çalışacağız."     Haber : Sibel ERTAN

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: AK, Parti’de, Yıldız, Barçin, ile, devam,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9141554/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.