Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 15:15
 
Balıkesir CHP Serkan Sarı ile yola devam
Serkan Sarı, Balıkesir CHP’de güven tazeledi.
Haberi


CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, partisinin olağan genel kurulunda yeniden seçilerek güven tazeledi.
CHP Balıkesir İl Başkanlığı'nın 37. Olağan Genel Kurulu dün yapıldı.
Divan Başkanlığı’nı CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu'nun üstlendiği genel kurulda delegelerden yeterli imzayı alan Serkan Sarı, Ender Biçki ve Ömür Mustafa Boyuer'in listeleri yarıştı
Kongrenin açılış konuşmasını İl Başkanı Serkan Sarı yaptı. Sarı kongrenin sonucunun ne olursa olsun 17 Şubat'tan itibaren CHP'yi iktidara taşımak için çalışacaklarını söyledi.
Sarı'nın açılış konuşmasının ardından Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu söz aldı.
Erdoğdu, yaptığı konuşmada ittifak sürecine değinerek Türkiye genelinde elde edilen başarıya dikkat çekti.
Yerel seçimlerde CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın'ın Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığından neden geri çekildiği konusuna açıklık getiren Erdoğdu, şöyle konuştu: “Bilindiği gibi Türkiye'de yeni bir seçim sistemi geldi, ittifaklar sistemi. Alışık olmadığımız bir sistem ittifaklar sistemi ve bunun getirdiği ağır yükler, ağır kurallar oldu. Balıkesir bu anlamda fedakarlık yaptı. Ben her ne kadar mutfakta çalışan parti üyesi olsam da ittifak görüşmelerini yapan parti yöneticilerimizin işleri gerçekten çok zor, ama alınması gereken kararları almaları gerekti. Bu anlamda Balıkesir, Denizli ve Manisa bizim yürek kanamız oldu. Şunu bilin ki; getirilen seçim sisteminde başka da bir çaremiz kalmadı. Parti yöneticilerimiz ‘Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır ve bu da bütün vatandır’ diyerek bütün Türkiye genelindeki seçim sonuçlarını düşünerek kararlar almak zorunda kalmıştır. İttifaktaysanız, ortaklıktaysanız bir şeyler alıyorsanız, bir şeyler de vermek zorunda kalıyorsunuz.”
Konuşmaların ardından yapılan seçimlerde Serkan Sarı 341 delegenin oyunu alarak tekrar başkanlığa getirildi. Sarı'nın genel kuruldaki rakiplerinden Ender Biçki 267 oy alırken, Ömür Mustafa Boyuer 19 oy aldı.

 

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Balıkesir, CHP, Serkan, Sarı, ile, yola, devam,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9141554/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.