Haber Detayı
20 Mart 2020 - Cuma 14:06
 
Belediyede Toplu İş Sözleşme Sevinci
Manyas Belediyesi ve Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Manyas Belediyesi makam odasında düzenlenen törene Belediye Başkanı Tancan Barçin, Belediye Meclis Üyeleri, Genel-İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan, Genel İş Sözleşme Daire Başkanı Çetin Çalışkan, Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Hilmi Ovalı, ve Sendika Temsilcileri ile işçiler katıldı.
Haberi


Genel-İş Sendikası ile Manyas Belediyesi arasında bir yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesinde işçilerin günlük ücretlerine zam yapılarak sosyal haklarında kazanımlar sağlandı.
Yapılan görüşmelerin ardından imzalanan toplu iş sözleşmesinde işçilere; öğle yemeği-yemek yardımı, kadrolarına bakılmaksızın tüm çalışanlara her gün sorumluluk ve iş riski zammı, her ay kira yardımı, her yıl yakacak yardımı, yazlık ve kışlık giyecek yardımı, yıllık izin yardımı, öğrenim gören çocukları için tahsil durumlarına göre yıllık öğrenim yardımı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ve engelliler haftasının ilk mesai gününde engelli işçilere ücretli izin ile yılda dört ikramiye verilmesi kararlaştırıldı.  
Haber : Pınar DEMİRÇEVİREN

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Belediyede, Toplu, İş, Sözleşme, Sevinci,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9141554/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.