Haber Detayı
09 Mayıs 2020 - Cumartesi 19:50
 
“Bu hasat döneminde yüksek bir buğday rekoltesi bekliyoruz”
Bandırma Ticaret Borsası(BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin, “Bu yılki buğday rekoltesinin önceki yıllardan çok daha fazla olacağını tahmin ediyorum” dedi.
Haberi


20 Haziran’da başlamasını bekledikleri hasat döneminin verimli olacağını düşündüğünü belirten Sezgin, beklentilerini şöyle açıkladı:
“Bu yıl, şu ana kadar iklim şartları iyi gitti. Bu ay içinde biraz yağmur da görülürse geçtiğimiz yıllara göre buğday için çok daha iyi olacak. Geçen yıllara göre iki kat fazla ürün bekliyoruz.”
Sezgin, Bandırma Ticaret Borsası’nda işlem gören Bandırma ve yöremizde toplam 150 bin dekar alana buğday, 25 bin dekar alana arpa ekildiğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, son dönemde “tarım ürünü ekilmedik bir karış boş alan bile kalmasın” çağrısına katıldığını vurgulayan Sezgin, “Tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi günlerinde tarımın önemi bir kez daha ortaya çıktı. Biz zaten her platformda bunu dile getiriyorduk. Artık tüm dünya anladı ki, sağlıktan sonra tarım sektörü çok önemli” dedi.    Haber : Serpil BALIKÇI

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: “Bu, hasat, döneminde, yüksek, bir, , buğday, rekoltesi, bekliyoruz”,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9141554/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.