Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 13:49 Bu haber 342 kez okundu
 
Halk Eğitim ve İmam Hatip Ortaokulu Boşaltıldı
“Deprem tahkik raporları" sonucuna göre deprem olması halinde risk taşıyabileceği değerlendirilen Manyas Halk Eğitim Merkezi binası ile Manyas İmam Hatip Ortaokulu’nun boşaltılması kararı alındı.
Gündem Haberi


Balıkesir Valiliği internet sitesinden yapılan açıklamada;
Balıkesir'de 184 bin öğrenci, 15 bin öğretmen ve çalışanı ile birbirine kenetlenmiş kocaman bir aile olarak, önceliği her sabah kapısını açtığımız eğitim kurumlarının güvenliği olarak işaret edildi.
Milli Eğitim Bakanlığı, İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından eğitim binalarımızda yapılan kontroller ve değerlendirmeler neticesinde "deprem tahkik raporları" sonucuna göre deprem olması halinde risk taşıyabileceği değerlendirilen binaların yıkılması yönünde karar alındığı bilgisini aktaran Balıkesir Valiliği, “Bu karar, öğrencilerimizin sağlıklı bir ortamda eğitimlerine devam edebilmesi adına alınmış olup, bu kapsamda 51 eğitim binamız hakkında yıkım kararı alınmıştır. Yıkım kararı alınan eğitim binalarından 10’u aynı bahçedeki sağlam olan diğer blokta, bunun dışındaki 41 okulumuzda ise, öğrencilerimiz kayıt bölgesindeki en yakın okulda eğitimlerine devam edecektir. Eğitim öğretimin aksamaması için İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince planlama yapılmış ve tüm tedbirler alınmış olup,  okullardaki idarecilerimiz öğrencilerimize gerekli yönlendirmeyi yapacaklardır. Yıkım kararı alınan eğitim binalarının en kısa sürede yıkılarak yeniden yapımı için tüm çalışmalar başlatılmıştır.” ifadelerine yer verdi.
Boşaltılacak binalar ve öğrencilerin eğitim göreceği okulların listesinde Manyas Halk Eğitim Merkezi ile İmam Hatip Ortaokulu binasını da yer aldığı bildirildi.
Boşaltılan Manyas  Halk Eğitim Merkezi Pazartesi günü itibaryla Manyas Öğretmenevi’nde eğitime devam ederken İmam Hatip Ortaokulu’nda öğrenim gören öğrenciler ise İstiklal İlköğretim binasına geçerek ikili eğitime başladığı bildirildi.
Haber : Pınar DEMİRÇEVİREN

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Halk, Eğitim, ve, İmam, Hatip, Ortaokulu, Boşaltıldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı