Haber Detayı
21 Aralık 2019 - Cumartesi 15:39
 
Hayvancılığı Tarımsal Üretimin Amiral Gemisine Benzetti
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Manyas Salur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde "Hayvan Sağlığı Kliniği"nin açılış törenine katıldı.
Haberi


GMKA desteğiyle Manyas Salur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme ile Elektrik Teknolojisi bölümlerine alınan deney setlerinin teslimi ve Hayvan Sağlığı Kliniği açılışı Vali Ersin Yazıcı tarafından yapıldı.
Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nca "Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı" kapsamında Manyas Salur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nce hayata geçirilen "Hayvan Sağlığı Kliniği"ne verdiği destekler sonucunda mesleki eğitimin güçlendirilmesi ve bölgemizde ihtiyaç duyulan nitelikli iş gücü ihtiyacına katkı sağlayacak.
Vali Yazıcı programda yaptığı konuşmada, teknik ve mesleki liselerin önemine işaret ederek, bu liselerin iş kollarında ihtiyaç duyulan nitelikli elemanın yetişmesinde üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi.
  Hayvancılığın tarımsal üretimin amiral gemisi olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Hayvan sağlığı uygulamalarının yeni yöntem ve tekniklerini uygulayarak öğrenecek öğrencilerimizin hayvan sağlığı ve yetiştiriciliği alanında yetkin ara eleman olarak yetiştirilmeleri hedeflenmektedir. Hayvancılık üretilen tarımsal katma değerin lokomotifidir. Verimli ve kazançlı bir hayvancılığın yapılabilmesi, bilimsel metotlara dayalı olarak hayvan yetiştirme, besleme ve sağlık hizmetlerinin sağlanmasına bağlıdır. Okulda bulunan teorik ve uygulama eğitimini alan öğrenciler, veteriner kliniklerinde, hayvan çiftliklerde ve tarım il-ilçe müdürlüklerin beceri eğitim imkânı buluyor. Okulda bulunan hayvanları yakından inceleyen öğrenciler bu sayede pratiklerini de geliştiriyor." diye konuştu.
Açılış törenine Vali Ersin Yazıcı, Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya, Manyas Belediye Başkanı Tancan Barçın, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Kurum Amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Haber : Sibel ERTAN

 

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Hayvancılığı, Tarımsal, Üretimin, Amiral, Gemisine, Benzetti,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9141554/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.