Haber Detayı
03 Temmuz 2019 - Çarşamba 09:57
 
Helikopterle Trafiği Denetlediler
Manyas-Gönen ve Bandırma karayolunda Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri helikopter destekli trafik ve asayiş denetimi yaptılar.
Haberi


Jandarma Genel Komutanlığının trafik kazalarını ve asayiş olaylarını önleme faaliyetleri çerçevesinde Manyas-Gönen-Bandırma hattında helikopter destekli trafik uygulamasıyapıldı.
Trafik güvenliğine yönelik olarak denetim faaliyetlerinin etkinliğinin artırılarak Balıkesir Jandarma Trafik sorumluluk bölgesindeki karayollarında, sağ şeritte, bankette, bankette uygunsuz durumda bekleme, ağır taşıtların uygunsuz şerit kullanımı , tehlikeli şerit değiştirme, hatalı sollama, makas atma, yakın takip, karayolu üzerinde zorunlu haller dışında duraklama, park etme gibi ihlallerin önlenmesi amacıyla trafiğin yoğun olduğu karayolu üzerlerinde helikopter destekli trafik denetiminin yapıldığı açıklandı. 
Helikopter destekli trafik denetiminde trafik kuralları ve işaretlerine uymayarak trafiği tehlikeye düşüren araçlar helikopterle havadan tespit edilerek, karayolu üzerinde denetim yapan jandarma trafik ekiplerine bildirilerek kurallara uymayan sürücüler hakkında trafik kanununun ilgili maddeleri gereğince gerekli yasal işlem yapıldığı belirtildi. Balıkesir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Timleri   tarafından; İçişleri Bakanlığınca hazırlanarak uygulamaya konulan “Bu yolda hep birlikteyiz“ projesi kapsamında; İl Jandarma Komutan yardımcısı Albay Yüksel Şener ve Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya'nın da katılımı ile Manyas-Bandırma-Gönen yolunda (E-10-01) havadan helikopter denetimli uygulama yapıldığı, eş zamanlı olarak Manyas-Gönen-Bandırma  İl Yolunda oluşturulan denetim noktalarında havadan gelen bilgiler ve yerden yapılan kontrollerde; (287) araç denetlenirken, (13) araca (2.587) TL idari para cezası uygulandığı ve 4 aracın trafikten men edildiği açıklandı.
Trafik kazalarının en aza indirilmesi, güvenli trafik ve huzurlu yolların tesisi için bu tür denetimler rutin olarak devam edeceği belirtildi.
Haber : R.Erencan KURT

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Helikopterle, Trafiği, Denetlediler,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9141554/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.