Haber Detayı
09 Mayıs 2020 - Cumartesi 19:51
 
İlçe Başkanı Taşkın’dan 3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı
Manyas Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Nazmi Taşkın, 3 Mayıs Türkçülük günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Haberi


Başkan Taşkın mesajında; “3 Mayıs, Türk Milleti ve onun çile çekmiş, özverili evlatları olan Türk Milliyetçileri için önem taşıyan bir gündür. Hüseyin Nihal Atsız’ın ifadesiyle de 3 Mayıs 1944, “Türkçülerin ızdırabı ile yoğrulmuş bir dönüm günü”dür. Bundan 76 yıl önce bugün Milliyetçi Türk Gençliği, bir taraftan tüm dünyayı tehdit eden yayılmacı, işgalci komünist anlayışa, diğer yandan da milli şef rejiminin izlediği anti-demokratik politikalara yönelik milli ve sosyal muhalefeti başlatmıştır.
Bu hareketin öncüleri olan Hüseyin Nihal Atsız, Başbuğumuz Alparslan Türkeş, Necdet Sancar, Zeki Velidi Togan, Hasan Ferit Cansever, İsmet Tümtürk, Hikmet Tanyu, Fethi Tevetoğlu, Mustafa Hakkı Akansel ve ebediyete intikal etmiş tüm dava büyüklerimize Yaradan’dan sonsuz rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde saygı ve şükranla eğiliyoruz.
 Unutulmamalı ki; 76 yıl önce, milletin ufkunu açmak, değerlerine sahip çıkmak için mücadele sergileyen Türk milliyetçileri, “milli ve akıllı siyaset” anlayışının sahipleri olarak, şimdi yine milletin geleceğine ve demokrasiye yönelik her türlü saldırı ve tavrına milli beka şuuruyla karşısındadır. 3 Mayıs 1944’de olduğu gibi bugün de Türk Milliyetçileri aynı şuurla yüce Türk Milletinin birliğinin, dirliğinin ve bölünmez bütünlüğünün savunucusudur.
Bu duygu ve düşüncelerimizle 3 Mayıs 1944’ün bütün kahramanlarını rahmet ve minnetle anıyoruz. Aziz milletimizin ve Türk Milliyetçilerinin 3 Mayıs Milliyetçiler Günü kutlu olsun” dedi.  Haber Merkezi

 

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: İlçe, Başkanı, Taşkın’dan, 3, Mayıs, Türkçülük, Günü, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9141554/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.