Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 18:25
 
Kaymakam Kaya’dan Basın Bayramı” Mesajı
Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya, “24 Temmuz Basın Bayramı” dolayısıyla bir kutlama mesajı paylaştı.
Yerel Haberler Haberi


Yerel ve Ulusal basını demokratik kültürün vazgeçilemez bir parçası olarak niteleyen Kaymakam Kaya mesajında şu ifadelere yer verdi ; “Kişilerin hususi yaşamlarına saygıyı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alarak tarafsızlık ve bağımsızlık içinde çalışmalarını yürüten basın, demokratik toplumların en mühim teminatlarından biridir. Muhtelif görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde basınımızın önemli vazifeler üstlendiği yadsınamaz bir gerçektir. Demokratik kültürün vazgeçilmez bir parçası olan basın kuruluşlarımızın; etik değerlere ve hukuka uygun, tarafsızlık ve bağımsızlık içinde doğru haber yapması, kişi haklarına ve özel hayata saygılı, toplumun inanç kültür ve değerlerine duyarlı, yalana karşı hakikatin yanında yer alacak şekilde görev yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem arz etmektedir.
Basın; hepimizce malum olduğu üzere toplumsal gelişme ve bilinçlenmeye önemli katkılar sağlamaktadır. Bu bakımdan Anadolu Ajansı, Hakimiyet-i Milliye, Mehmet Akif’in fikir babalığını yaptığı Sebilürreşâd gibi haber ajansları ve basın kuruluşları İstiklal Harbi sırasında milletimizin işgallere karşı milli şuur kazanmasında öncü roller üstlenerek çok mühim vazifeler yürütmüşlerdir. Öte yandan yakın zamanda yerel ve ulusal basın kuruluşlarımız; ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milli iradeye ve demokrasimize kasteden 15 Temmuz darbe girişimi sırasında da dik duruş sergileyerek milletten ve demokrasiden yana mutlak bir tutum almışlardır. Böylelikle halkımızın anında ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlayarak basın tarihinin onurlu ve gururlu sayfalarında yerlerini almışlardır. Filhakika basınımızın bu basiretli ve ferasetli tutumu takdire şayandır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Manyas ilçemizde görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı en içten dileklerimle kutluyorum. İlçemiz basınına, şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da ilkeli, tarafsız ve bağımsız bir anlayışla sürdüreceğine inandığım çalışmalarında başarılar diliyor saygılarımı sunuyorum.”
Haber : Tülay KELEŞ

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Kaymakam, Kaya’dan, , Basın, Bayramı”, Mesajı,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

Haber Yazılımı