Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 20:31
 
Manyas halkı başarılı gençleriyle gururlandı
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programları kapsamında Balıkesir Gençlik Merkezleri tarafından 14-29 Yaş arası gençlerin çeşitli kategorilerde katılımlarıyla gerçekleştirilen "15 Temmuz Şehitleri için Destan" temalı Şiir, Karikatür ve Ses yarışmalarının sonuçları belli oldu. İlçemizden de yarışmaya katılanlar arasında değişik kategorilerde dereye giren gençlerimize ödülleri düzenlenen ödül töreni ile verildi.
Yerel Haberler Haberi


Korona virüs salgını nedeniyle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerine gençler dijital olarak katıldı.

Çeşitli kategorilerde düzenlenen yarışmalarda katılımcılar yeteneklerini sergiledi.

Düzenlenen şiir okuma yarışmalarında 18-29 yaş kategorisinde ilçemizi temsil eden Ramazan Şimşek derecelendirme komitesinin takdiri ile yarışmada 1. oldu. Yine aynı kategoride yarışan Abdül Samet Düven 3. seçilerek dereceye girmeyi başardı.

15 Temmuz Şehitleri için Destanını Oku Şiir Yarışması 14-17 Yaş kategorisinde; 1. Berat Kabak (Balıkesir), 2. Seher Aslanyılmaz (İvrindi), 3. Ayşe Karaman (Sındırgı), 18-29 Yaş Kategorisinde; 1. Ramazan Şimşek (Manyas), 2. Nihal Dedemen (Edremit), 3. Abdül Samet Düven (Manyas); 15 Temmuz Şehitleri İçin Destanını Çiz Karikatür Yarışmasında; 1. Esma Akkoca (Savaştepe), 2. Ebrar Işılak (Balıkesir), 3. Meryem Narman (Susurluk), 15 Temmuz Şehitleri için Destanını Söyle Ses Yarışmasında; 1. Ömer Ayvaz (Balıkesir), 2. Sait Sönmez (Balıkesir), 3. Kezban Demiröz (Sındırgı) oldu.

Gençlerin gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, bu yarışmaların 15 Temmuz ruhunun diri tutulması, gelecek nesillerin kalplerine dokunarak aktarılması açısından önemli olduğunu vurgulayarak emeği geçen tüm gençlere teşekkürlerini sundu

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Manyas, halkı, başarılı, gençleriyle, gururlandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

Haber Yazılımı