Haber Detayı
22 Temmuz 2020 - Çarşamba 20:29
 
Manyas Kütüphanesi ilgisizlikten yakınıyor
Manyas'a yıllarca önce kazandırılan Halk Kütüphanesi ilgi bekliyor.
Yerel Haberler Haberi


1981 yılında Manyas Belediyesi'nin encümenden almış olduğu karar doğrultusunda Kütüphane olarak tahsis edilen Manyas Belediyesi'nin zemin katında bulunan Manyas Halk Kütüphanesi aradan geçen yıllara yorgun düşmüş durumda.

Manyas Halk Kütüphanesi'nde göreve başlayan Müdüre Sultan Artut, kütüphanenin modern bir görünüm kazanması için bürokratlar başta olmak üzere ilçe siyasi ve esnafından destek beklediğini söyledi.

Kütüphaneyi tekrar elden geçirerek modern bir hale getirmeyi planladığını belirten Müdüre Artut, "Yılların vermiş olduğu yorgunluktan dolayı kütüphanemizde bulunan tüm eşyaların değişmesi gerekiyor. Şuan kütüphanemize ait kitapları taşıyan raflar ayakta zor duruyor. İlk olarak bu rafları değiştirerek Manyas'ımıza modern bir kütüphane kazandırmak istiyorum. Bu konuda da Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya ile sürekli görüşüyoruz. Bizlere elinden gelen yardımı gösteriyor. Ancak bu kütüphane tüm Manyas'a ait. Ben ilçe siyasileri ve ilçe halkından bu konuda yardım bekliyorum. Kütüphanemize lütfen sahip çıkalım." dedi.

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Manyas, Kütüphanesi, ilgisizlikten, yakınıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9141554/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.