Haber Detayı
18 Kasım 2020 - Çarşamba 10:15
 
Manyas’ta sigara yasağı getirilen alanlar açıklandı
Manyas’ta korona virüs tedbirleri kapsamında açık alanlarda sigara içmek yasaklandı.
Yerel Haberler Haberi


Manyas İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, sigaranın yasak olduğu yerlerin listesini yayınladı. 
Türkiye'de son aylarda açıklanan korona virüs vaka sayılarında artış görülürken, yeni önlemler de alınmaya devam ediyor. 
İçişleri Bakanlığı'nın genelgesiyle 81 ilde yoğun cadde ve sokaklar başta olmak üzere pek çok yerde kamuya açık alanda sigara içmek yasaklandı. 
Manyas İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun 12 Kasım 2020 tarihinde aldığı karar doğrultusunda; İlçemizde, Hükümet Caddesi Cumhuriyet Caddesi, İnönü Caddesi, Maltepe Caddesi ve Atatürk Meydanı ile tüm kamu kurumları önü, tüm cami önleri ve banka önlerin de tütün ve tütün mamullerinin kullanılmasının yasaklandığı bildirildi. Yine alınan aynı kararda kırsal mahallelerimizden Kızıksa, Akçaova ve Salur’da bulunan meydanlarda da tütün ve tütün mamullerinin içilmesi yaklandı.                       

Ayrıca; Balıkesir İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun 11 Kasım 2020 tarih ve 2020/97 sayılı kararlarında Korona virüs salgınının ilimizdeki seyri anlık olarak takip edildiği, hasta ve temaslı kişi, ağır hasta, entübe, vefat sayıları ile 65 yaş ve üzeri hastaların bu kategorilerdeki oranında yaşanan artış nedeniyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın gün içerisinde saat 10:00 – 16:00 saatleri arası sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına getirilen yasak nedeniyle, Manyas İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nca; İlçemiz sınırlarında da 65 yaş ve üzeri vatandaşların gün içerisinde saat 10:00 – 16:00 saatlerinde sokağa çıkabilmelerine, bu saatler dışında sokağa çıkmamalarına karar verildiği kaydedildi. 
Haber : Sibel Ertan

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Manyas’ta, sigara, yasağı, getirilen, alanlar, açıklandı, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9963442/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.