Haber Detayı
12 Ağustos 2020 - Çarşamba 11:51
 
Muhtarlar ve Din Görevlileriyle KOVİD-19 Toplantısı
Balıkesir’in Manyas ilçesinde COVİD-19 salgınının yeniden tırmanışa geçmesi üzerine alınacak önlemler bir kez daha ilçe Kaymakamı Muhammed Kaya , başkanlığında yapılan toplantı da muhtarlar ve din görevlilerine aktarıldı.
Yerel Haberler Haberi


Manyas Kaymakamı Muhammed Kaya tarafından ilk toplantı muhtarlar ile Belediye Kültür salonunda yapılırken, din görevlileri ile ise müftülük toplantı salonunda sosyal mesafe kurallarına uyularak gerçekleştirildi. Muhammed Kaya, muhtarlar ve din görevlilerinden sosyal mesafe kuralları ile, maske takılması ve hijyen konusunda hassasiyetle durulmasını, özellikle insanların toplu olarak katılım gösterdikleri, cemiyetlerde  yoğunluğun önemine dikkat çekilerek kuralların kesinlikle uygulanmasını istedi. 
Kaymakam Kaya, camilerde de maskesiz gelen vatandaşlar olduğunda, namaza başlamamalarını o kişi veya kişileri caminin dışında namaz kılmaları konusunda uyarmalarını söyleyerek "Her şeyden önce toplum sağlığı önemli, güvenlik güçlerimiz de bu konuda üzerlerine düşen görevleri yerine getiriyor. Ancak buu yetmiyor, sizlerde muhtarlar ve din görevlileri olarak sorumluluk sahibisiniz. Bazı kurallar konusunda ilçeler esneklik gösterebilir, biz bizim ilçemizden sorumluyuz. Kesinlikle kurallardan taviz verilmesine izin vermeyeceğiz." 
 Toplantılara  İlçe Jandarma Komutanı Ütğm. Erdinç Boztepe, Emniyet Amiri Enes Dündar ve ilçe Müftüsü Ahmet Altacı' da katıldı.
Haber : Tülay KELEŞ

 

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Muhtarlar, ve, Din, Görevlileriyle, , KOVİD-19, Toplantısı,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9141554/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.