Haber Detayı
29 Temmuz 2020 - Çarşamba 18:23
 
Pazar Sonrası Oluşan Görüntüye Çözüm Aranıyor
Manyas’ta Cumartesi günleri kurulan semt pazarı kapatılması sonra ortada bırakılan atıklar halkın tepkisini çekiyor.
Yerel Haberler Haberi


Defalarca gündeme gelmesine rağmen Cumartesi günleri ilçemizde kurulan semt pazarı sonrası ortaya çıkan görüntüler vatandaşları bezdirdi. 
Pazara stant açan çok az sayıda ki duyarlı esnafın, pazarın sona ermesiyle birlikte tezgahlarının bulunduğu alanı temizledikleri gözlenirken, çoğu esnafın ise kalan çürük sebze ve meyveler başta olmak üzere, boş ambalaj kutularını ve diğer atıklarını ortada bırakarak pazar alanını terk ediyor. 
İlçe halkı, pazarın kurulacağı günün sabahı her esnafa çöplerini koymaları için belediye ekipleri tarafından çöp torbaları dağıtılması, pazar sonrası ise görevlendirilecek zabıta ekiplerince pazarcı esnafının denetlemesini isterken “Başka hiçbir ilçede pazarcı esnafı atıklarını bırakıp, gitmiyor, biz de ise kurulan her pazar sonrası geride çöp dağları oluşuyor. Çünkü pazarcı esnafı bu duyarsızlığı başka ilçeler de yaptıklarında cezayı yiyorlar. Bizde de zabıta gerekli denetimi yaparak, kurallara uymayanlara cezai işlem uygulanmalı ki, bir daha atıklarını bırakabiliyor mu? Yeter artık, hele rüzgarlı havalar da çöp rezaleti yaşanıyor.” sözleriyle tepkilerini ortaya koydular. 

Haber : Sibel Ertan

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Pazar, Sonrası, Oluşan, Görüntüye, Çözüm, Aranıyor,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

Haber Yazılımı