Haber Detayı
22 Ağustos 2019 - Perşembe 10:55
 
Sürücülerin Yol İsyanı
Manyas ilçesini kırsal Kızıksa Mahallesine bağlayan yol üzerinde bulunan köprünün yenisi yapılmak üzere yıkılmasıyla sürücüler mağduriyet yaşıyorlar.
Haberi


Manyas’a 10 km uzaklıkta bulunan kırsal Kızıksa Mahallesine giden yol üzerinde bulunan Kocaçay’ın üzerinde ki köprünün ömrünü yitirmesinden dolayı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir köprü yapmak için yıkıldı. Geçtiğimiz Şubat ayında ihale yapılara inşaasına başlanan köprü inşaatı durunca sürücüler ve Kızıksa halkı tepki gösterdiler. Köprünün yıkılmasıyla birlikte oldukça tehlikeli ve dar olan sedde üzerinde ki toprak yolu kullanan sürücüler, her an uçuruma yuvarlanma korkusu yaşamakla birlikte araçlarının büyük oranda zarar gördüğünü belirterek, “Madem köprüyü bu kadar sürede yapmayacaklardı niye eski köprümüzü yıktılar. En azından bu rezilliği çekmezdik. OIldukça dar olan toprak yolda yağmur yağmasın diye dua ediyoruz. Yağmur yağdığı anda zaten gitmemiz mümkün değil. Allah rızası için bizim köprümüzü biran önce yapıp, hizmete açsınlar. Birilerinin uçuruma yuvarlanıp ölmesini mi bekliyorlar?“ diyerek tepki gösterdiler.
 Kızıksa Mahallesi Muhtarı Kamil Çakır ise  “Halkıma yalan söylemeye bıktım, yalan bulamıyorum artık, birileri gelip benim mahallelime açıklama yapsın.” dedi. Haber : Sibel ERTAN

 

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Sürücülerin, Yol, İsyanı,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Resmi İlan

The file /home/u9141554/manyasinsesigazetesi.com/footer.php is corrupted.