Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 13:52 Bu haber 281 kez okundu
 
Trakya Birlik Gübre Satışına Başladı
Ülkemizin önde gelen çiftçi kuruluşlarından Trakya Birlik Yağlı Tohumlar Kooperatifi üretimine başladığı üre cinsi gübrelerin satışını yapmaya başladığı açıklandı.
Gündem Haberi


Konuyla ilgili olarak Manyas Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Sadettin Kalpakçı, Trakya Birlik Yağlı Tohumlar Kooperatifinin 54 yıllık tarihinde bir ilke imza atarak kendi adı altında üre cinsi gübre ürettiğini belirterek, gübrenin Trakya Birliğin tüm kooperatiflerinde satışa sunulduğunu söyledi. 

Trakya Birliğin bilindiği gibi ana iştigal konusunun ayçiçeği olduğunu belirten Kalpakçı “Biz çiftçiler münavebe gereği her yıl değişik ürünler, genellikle buda hububat türü ürünler oluyordu. Dolayısıyla ortaklarımıza hizmet götürürken ayçiçeğini, hububattan ayrı tutmak mümkün değildir. Kooperatif olarak mevcut marka gübrelerin satışını yapıyorduk, 54 yıl sonra çiftçilerimiz ve ortaklarıma Birliğimizin ürettiği  üre cinsi gübre ihtiyaçlarını karşılayabilir bir duruma geldik, bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Diğer yandan 30-Eylül-2020 vadeli yani Ayçiçek hasadı sonrası yetiştiricilerimize yem kampanyası başlatarak, üreticilerimizin her zaman yanında olduğunu bir kez daha gösterdik.”
Haber : Sibel ERTAN

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Trakya, Birlik, Gübre, Satışına, Başladı,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Öne Çıkanlar
Haber Yazılımı