Haber Detayı
26 Aralık 2019 - Perşembe 16:21
 
Üreticiye Can Suyu
Manyas Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, vadeli ve faizsiz yem, küspe satışlarına başladı.
Haberi


Süt üreticisi ve besicilerin girdi fiyatlarında ki artışlardan şikayet ederek hayvanlarını satmaya başladığı şu günlerde, Manyas 485 Sayılı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi uzun vadeli ve faizsiz yem satışlarına başladı.
Manyas 485 Sayılı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Sadettin Kalpakçı, yaptığı açıklamada, kooperatif ortakları ile müşterilerine 31 Temmuz 2020 tarihli vadeli ve faizsiz yem ile ayçiçek küspesi ve arpa ezmesi satışlarına başladıklarını söyledi.
Kooperatif Başkanı Kalpakçı, ortaklara gübre, ilaç ve tohum desteklerinin yanı sıra yem desteğinde de bulunduklarını belirtirken “Ortaklarımızın aldığı yemleri ayağına kadar götürerek teslim ediyoruz. Nakliye ve diğer masraflar için ortaklarımızdan herhangi bir ücret almıyoruz. Kooperatifimizden ilk defa yem almayı düşünen üreticilerimizde müşteri olarak alışveriş yapabilirler. 
Kurban vadeli bu kampanyamızın üreticilerimize rahat bir nefes aldırabileceğini düşünüyorum. 'Amacımız ortaklarımız başta olmak üzere üreticilerimizi desteklemek ve yöre hayvancılığının gelişimine katkı sağlamak” dedi.
Kampanya kapsamında en düşük yemin çuvalı 84, en yüksek yemin çuval fiyatı ise 94,50 lira olarak belirlendi.
Haber : Sibel ERTAN

Kaynak: (MSG) - Manyas'ın Sesi Gazetesi Editör: Taygun Ertan
 
Etiketler: Üreticiye, Can, Suyu,
Haber Videosu
Yorumlar
Bizim Gazete
Yazarlar
Haber Yazılımı